AVC DS09225R12H P185 Cooling Fan 92mm x 25mm 43N9908 45K6340
  • Manufacturer: AVC
AVC DS09225R12H P185 Cooling Fan 92mm x 25mm
  • P/N: 43N9908
  • 12V  0.41A
  • Model: PV902512PSPF OJ
More Information
SKU 43N9908-Box-15
MPN 43N9908
Manufacturer AVC
Bearing Type Ball
Fan Diameter 92 mm
Socket Type 4 Pin
Power Connection 4-Pin
Condition Certified Refurbished (Excellent)
Condition Comment Full working order
Warranty 12 Month Warranty
Delivery & Returns
UK Delivery
  • Free Delivery: Monday–Friday (2–5 working days)
  • Fast Delivery: Monday–Friday (1–2 working days)
International Delivery
  • Select UPS Courier at checkout to see live shipping quotes after entering your address.
  • Most orders arrive within a few days (excluding customs processing).
  • Orders are dispatched Monday–Friday only.
EU Deliveries – Post-Brexit
  • When your order arrives, the courier will contact you to settle charges before delivery.
Tip: Please check estimated customs charges before ordering, as they can be significant.
Returns Policy
How to Return an Item
  • Processing Time: Returns are processed within 7 working days of arrival.
  • Documents: Include a copy of your invoice and reason for return.
Return Address
Micro Dream Limited
12 Brixham Enterprise Estate
Rea Barn Road
Brixham, Devon
TQ5 9DF
United Kingdom
Free Returns
If you have any questions, please contact our support team. We’re here to help.
Write Your Own Review
You're reviewing:AVC DS09225R12H P185 Cooling Fan 92mm x 25mm 43N9908 45K6340