DPS-200PB-128-D
In stock
Only 1 left
Delta DPS-200PB-128 D 200W Flex ATX Power Supply
Reliable Delta 200W Flex ATX power supply (Model: DPS-200PB-128 D), ideal for compact desktop PCs. Professionally refurbished and tested.
Reliable 200W Power Supply for SFF Desktops and Lenovo Systems
Upgrade or replace your SFF desktop PSU with the Delta Electronics DPS-200PB-128 D, a compact 200W Flex ATX power supply unit commonly used in Lenovo ThinkCentre A51 and other OEM systems. This unit offers reliable performance and silent operation.
  • Model: DPS-200PB-128 D
  • Wattage: 145W, max 200W
  • Form Factor: Flex ATX
  • Connectors:
    - 20-pin ATX main power connector
    - 4-pin 12V CPU power connector
    - 3x Molex (IDE) power connectors
    - 1x Floppy drive power connector
  • Suitable for Lenovo ThinkCentre A51
More Information
SKU DPS-200PB-128-D
MPN DPS-200PB-128 D
Manufacturer Delta Electronics
Form Factor Flex ATX
PSU Connectors 20 Pin, 4 Pin 12 V, Floppy Drive, IDE
Wattage 200 Watt
Cooling 1 Fan
Modular No
Condition Certified Refurbished (Excellent)
Condition Comment Full working order
Warranty 12 Month Warranty
Delivery & Returns
UK Delivery
  • Free Delivery: Monday–Friday (2–5 working days)
  • Fast Delivery: Monday–Friday (1–2 working days)
International Delivery
  • Select UPS Courier at checkout to see live shipping quotes after entering your address.
  • Most orders arrive within a few days (excluding customs processing).
  • Orders are dispatched Monday–Friday only.
EU Deliveries – Post-Brexit
  • When your order arrives, the courier will contact you to settle charges before delivery.
Tip: Please check estimated customs charges before ordering, as they can be significant.
Returns Policy
How to Return an Item
  • Processing Time: Returns are processed within 7 working days of arrival.
  • Documents: Include a copy of your invoice and reason for return.
Return Address
Micro Dream Limited
12 Brixham Enterprise Estate
Rea Barn Road
Brixham, Devon
TQ5 9DF
United Kingdom
Free Returns
If you have any questions, please contact our support team. We’re here to help.
Write Your Own Review
You're reviewing:Delta DPS-200PB-128 D 200W Flex ATX Power Supply